Kitap'da Neler Var?

Bilim Kurgu: Sıfat Çağdaş bilim verileriyle düş gücünden oluşan (film, roman vb.) Türk Dil Kurumu “Güncel Sözlüğü”. Yukarıdaki tanım her zaman tartışılmıştır. Bilim Kurgu mu yoksa Kurgu Bilim mi? Yazar, roman boyunca kurguyu mu bilimleştirmiş, yoksa bilimi mi çok iyi kurgulamış, okuyun siz karar verin. Bu kitabın sizi düşünmeye, araştırmaya sevk edeceğini garanti ederim.  İçinde ne var merak ediyorsanız size bir alıntı:

“Matrix filmini çok önemserim.”

Sahiden “düşünmeye” başlamak iyi bir başlangıçtır.

Özkan Hamdi Özkırım

21 Aralık 2012 tarihinde tüm dünyada duyulan derin bir boru sesiyle uyanan Deniz’in araştırmaları ile başlayan süreç sizi kadim Türk tarihine, Türk tamgalarının kozmik gizemlerine “Güneş Dil Teorisine” kadar götürecek.Üç farklı zaman diliminde yazılan kitabın 3. zaman diliminde ise kahraman Ayşen’in konferansı sırasında tüm bilinçleri etkisi altına alıp katılımcılara kendilerine sormaya çekindikleri sorular ile insanları galaktik bir seviyeye hazırlamaya çalışmaktadır.  Ölümden Önce Son Çıkış, insanoğlunun kendisine sürekli sorduğu birçok soruya cevap verirken aynı zamanda daha fazla merak uyandıracak birçok konuya da sürüklemekte.

İsmail Gündoğdu

Kitap'dan Ufak Başlıklar

Deniz uyanıyor...

En yüksek perdeden borazan çalıyordu ve kimse duymuyor muydu? Cadde üstündeki evinden caddenin iki ucunu da görecek yükseklikteki dairesinden dikkat kesildi.  Hiç yaşam belirtisi yoktu yaprak bile kıpırdamıyordu. Duyduğu müzik sesiyken sonradan cenaze marşından daha kalın askeri boru sesine evirildi.  Hiçbir anlam veremedi. Bir an duraksadı duyduğu borazan sesi, İsrafil’in sura üflemesi gibi! 

Burhan Bey "Tamgalar"

Hani mesela kayı boyu var onun tamgası meşhurdur IYI gibi yazılır. Aslında bu göktürk alfabesinden başka şey değildir. Atalarımızın gerçek dilidir. Bakma sen yobazlara Atatürk geldi de dil devrimi yaptı da bir gecede cahil kaldık dediklerinde. Çoğunun evinde basılı herhangi bir kitabı bırak Kur’an bile yoktu. Fakat Göktürk alfabesini kaybettik işte o zaman sahiden bir gecede cahil kaldık. Göktürkçe neler yazılıydı? Hangi birikimi kaybettik acaba? Hangi sırlar bekliyor gün ışığına çıkmak için?

book

Umay'ın Amacı...

“ Can’cım. Bilgi ışıktır ve aslında ışık bilgidir. Işığın içinde tüm kozmik bilgi saklı evrenin kodu saklı olmalı. Her şey titreşim üzerine ve ışık yoksa hiçbir şey yok.   Işık, bir ışımanın ışık kaynağından çıktıktan sonra cisimlere çarparak veya direkt olarak yansıması sonucu canlıların görmesini sağlayan olgudur. Işık Kaynağı, hangi ortamda olursa olsun, gece ve gündüz kendiliğinden ışık yayarak görülebilen cisimlere ışık kaynağı denir...

Ayşen'in Konferansı...

Biri bile size GÜNEŞ DİL TEORİSİ hakkında bilgisi olduğunu söyleyemez, bugün. Tek biri bile, size böyle bir teoriyi daha önce duymuş olduğunu söyleyemez, bugün. Anket sonucu size çok çarpıcı bir gerçeği gösterecektir. Ancak, on bin kişide dört kişi size böyle bir teorinin adını duyduğunu, fakat içeriği hakkında herhangi bir malumatı olmadığını söyleyecektir. Dahası, böyle bir anket bile hiçbir zaman yapılmamıştır...

kitapta YADA taşı kullanılarak Çalışan Makine

Yazar Hakkında

author

Aysun Bitir

1974 yılında Uşak’ta doğdu. Orta öğretimini Uşak Anadolu Lisesi’nde yüksek öğrenimini Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamladı. İyi derecede İngilizce ve İspanyolca biliyor.

Üniversiteden sonra meslek hayatında uzun süre çokuluslu şirketlerde yöneticilik yapmıştır. Bu sırada pek çok ulusal gazetede yazıları yayınlanmış son olarak Aydınlık Gazetesi Kültür Sanat bölümünde editörlük ve Seyahatname Anatolia Dergisi’nde yayın yönetmenliği yapmıştır. Halen, siyaset dışı gündemin ve bilimsel gerçeklerin toplumu ve dolayısıyla geleceği değiştireceğine inanarak ulusal medyada köşe yazıları yazmaktadır.

Yazarın yayınlanan eserleri:

  • Excido, 1. Baskı İstanbul 2011.
  • Excido, 2. Baskı Ankara 2015.
  • Ölümden Önce Son Çıkış, 1. Baskı, Ankara 2017.
signature

Satın Alabileceğiniz Siteler

La Kitap

Kitapyurdu

D&R

Babil

İdefix

Kitapseç

N11 - Kitapcadde

Nobel Kitap